Yardım Merkezi

GAARAJ HAKKINDA

Gaaraj Nedir?

Gaaraj araç kiralama şirketlerini çatısı altında toplayan ve müşteriye farklı fiyat seçenekleri sunan bir platformdur. Gaarajla birkaç dakikada araç rezervasyonu yapabilir, dilediğiniz aracı 30 dakikada teslim alabilirsiniz.

Kimler kullanabilir?

Gaaraja kayıt yaptırırken bir defaya mahsus ehliyet ve kredi kartı bilgilerinizi kaydedersiniz. Böylelikle sisteme girmiş olduğunuz bilgilerle pek çok kez araç kiralayabilirsiniz.

Her aracı kullanabilir miyim?

Gaaraj ehliyet ve kişisel bilgilerinizi kullanarak, Kredi Kayıt Bürosu(Findeks) tarafından oluşturulmuş kredi skorunuzu analiz eder. Kredi notunuz doğrultusunda arama sonuçlarınızda kullanabileceğiniz araçları kolaylıkla görüntülerseniz.

Nasıl çalışıyor?

Rezervasyon işlemlerinizi Gaaraj.com adresinden, mobil uygulamalarımız üzerinden ve çağrı merkezimizi (0850 840 8528) arayarak gerçekleştirebilirsiniz.

KİRALAMA ŞİRKETLERİ

Üye Olma?

Gaaraj üye iş yerlerinin araçlarını kiraya vermelerine olanak sağlar. Gaaraj'a online kayıt yaptırıp araçlarınızı eklediğinizde ilgili bölge yöneticilerimiz sizinle iletişime geçerek, ihtiyaç duyulacak belgeleri talep eder. Üyeliğiniz onaylandığı andan itibaren araçlarınız Gaaraj'da listelenmeye başlar.

Kiralama Yöntemleri Nelerdir?

Gaaraj'da online rezervasyon ve ön rezervasyon yapabilir, teklif al kirala metotlarını kullanarak araçlarınızı kiraya verebilirsiniz.

Online Kiralama Nedir?

Online kiralamaya açık olan araçlar doğrudan kiraya verilir. Tahsilatları yapılır ve sigorta poliçeleri eş zamanlı oluşturulur. Bu işleme açık olan araçların belirtilen kiralama takviminde müsait olmaları gerekmektedir. Aksi durumlarda firma itibarına negatif değerlendirme olarak yansıyabilir.

Ön Rezervasyon Nedir?

Ön Rezervasyon işlemine açık olan araçlarda rezervasyon talebi alınır ve 10 dakikalık onay süresi içerisinde işlemi onaylamanız durumda işlem gerçekleşir, bu süre içerisinde onaylanmayan rezervasyon talepleri iptal edilir. Çağrı merkezimiz kullanıcı için alternatif araçlar önerir ve rezervasyon talebi başka bir firmaya kaydırılır.

Teklif Al Kirala?

Teklif al kirala yöntemiyle aracınızı kullanmak isteyen kullanıcı sizi kiralama süresi ve toplam kiralama ücreti talebini iletir. Bu teklifi onaylamak, reddetmek yada alternatif bir teklifte bulunma hakkınız vardır. Karşılıklı anlaşma sağlandığı takdirde teklifi kullanıcı onaylar ve ödemesini gerçekleştirir.

Kiracılar güvenilir midir?

Gaaraj'ın en önem verdiği noktalardan biri karşılıklı güvenilirliğin sürdürülebilir olmasıdır. Gaaraj'a kaydolan kullanıcılar sisteme ehliyet bilgileri ile giriş yaparak araç kullanabilirler. Bu kişiler ceza puanı, kredi notu, ehliyet sicili gibi kriterlerin yanı sıra Gaaraj'a özel bazı güvenlik denetimlerinden geçirilirler. Gaaraj belirli dönemlerde geçmişte araç kiralayan kullanıcıların düzenli denetimlerini sistem tarafından otomatik olarak gerçekleştirir.

Hangi araçları kiraya verebilirim?

Gaaraj için en önemli kriter güvenlik sonrasında ise hijyendir. Gaaraj'da aracınızı kiraya verebilmeniz için aracınızın muayenesinin olması, zorunlu trafik sigortasının olması, aracınızda kiralama kaskosu olması zorunludur.

ÖDEME VE GÜVENLİK

Araç kiralayan kullanıcıların ödeme yöntemleri nelerdir?

Araç kullanım işlemlerinde ödemelerinizi kredi kartınızdan taksitli veya peşin, banka kartınızdan peşin olarak gerçekleştirebilirsiniz. Bunun yanı sıra Gaaraj'ın düzenlemiş olduğu etkinliklerde dağıtılan indirim ve promosyon kodlarıyla da işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Faturalandırma nasıl gerçekleştirilir?

Gaaraj hizmet bedeli olarak kesmiş olduğu ücretleri taraflara faturalandırır. Araç kullanan kişinin fatura kiralama süresi bitişinde düzenlenir. Kiralama firmasının faturası ise haftalık yapılacak toplam ödeme işlemleri göz önüne alınarak haftalık olarak düzenlenir.

Rezervasyon iptali ve iade işlemleri nasıl gerçekleştirilir?

Güvenilir kiralama kriterleri gereği gerçekleştirilen tüm işlemlerin güvencesi Gaaraj'dır. Araç kullanımı için rezervasyon yaptırarak ödemesini gerçekleştiren kullanıcılar rezervasyon işlemi gerçekleşmeden 24 saat öncesine kadar ücretsiz iptal işlemi gerçekleştirebilirler. Kullanım süresine 24 saatten daha kısa bir sürede olan iptal işlemlerinde ise %20 kesinti gerçekleştirilir.

Bilgi güvenliği nasıl sağlanır?

Gaaraj, araç kiralama işlemi gerçekleştiren kullanıcılarımızın özel bilgilerini araç kiralama firmaları ile paylaşmaz. Temel ehliyet bilgileri, iletişim bilgileri haricindeki hiç bir bilgi kiralama şirketine iletilmez. Kredi kartı güvenliği ise PCI-DSS denetiminden geçen çözüm ortağımız tarafından sağlanmaktadır. Gaaraj belirli dönemlerde alt yapısını güvenlik denetiminden geçirerek, sürekli yatırım yapmaktadır.

KALİTE STANDARTLARI

Firma denetimleri nasıl yapılmaktadır?

Gaaraj sosyal ve şeffaf bir değerlendirme sistemine sahiptir. Kullanıcılar araçları ve araç kiralama firmalarını gerçekleştirmiş oldukları işlemlerden sonra değerlendirebilir ve deneyimlerini diğer Gaaraj kullanıcıları ile paylaşabilirler. Bunun yanı sıra araç kiralama firmaları bölge sorumlularımız tarafından itibar ve kalite eğitimlerine tabi tutularak hizmet kalitesinin arttırılması sağlanmaktadır.

Zorunlu eğitim programı nedir?

Gaaraj sektör kalitesini arttırmak için firmalara ücretsiz olarak düzenlediği eğitim programlarını sunar. Eğitimler iletişim, süreç yönetimi ve kalite alanında verilmektedir. Eğitimler kurumsal eğitim merkezimiz tarafından verilir ve sertifikalıdır.

Araç denetimleri nasıl yapılır?

Araç kiralama şirketlerin kiraya sunmuş olduğu araçların, muayenelerinin takibini Gaaraj düzenli olarak takip eder. Muayene süresi geçen araçlar Gaaraj'da listelenmez. Ağır hasarlılık dönemi geçirmiş ve yoğun kaza kaydına sahip araçlarda Gaaraj'da listelenmez.

Kötü hizmet sunan firmalar için yaptırımınız nelerdir?

Kullanıcıların değerlendirmelerini son derecede önemsiyoruz. Bir firma veya firmaya ait bir araç hakkında 10’dan fazla kötü değerlendirme aldığımız durumlarda, ekibimiz inceleme başlatıp firmayı denetime alıyoruz. Denetimin neticesi olumsuz sonuçlanırsa firmanın üyeliğini askıya alabiliyoruz.